Як зняти виміри для штор?

Як правильно зняти виміри?

  Із чого починається пошиття фіранки? Звичайно, з вимірів віконець, які вони будуть прикрашати. І дуже важливо зробити ці виміри правильно і якісно. Щоб це зробити, потрібно володіти деякою інформацією й уміти правильно застосовувати знання на практиці. Щоб виміру були найбільш точним, виконуйте необхідні умови:

- використовуйте тільки металеву рулетку (кравецькі сантиметри й шнури можуть давати небажані погрішності),

- вимірювати саме вікна, а не старі фіранки, які до цього на них висіли.

Вибираючи модель портьєр, обов'язково враховуйте, який власник буде встановлений – стельовий або настінний.

Вимірюємо для настінного карниза

Якщо ви зупинили свій вибір на пластиковому, дерев'яному, металевому карнизі, знадобляться наступні параметри:

1. Довжина карниза ( при цьому враховувати наконечники не потрібно).

2. Відстань від підлоги до верхньої частини власника й від нижньої частини гачка до підлоги карнизи (з багетом) вимагають знань про:

1. Відстані між кронштейнами (це чиста робоча довжина такого карниза).

2. Висоті від підлоги до низу гачка.

Вимірюємо для стельового власника

Якщо вибрали подібний вид власника, урахуйте наступні обов'язкові параметри:

- карнизна довжина ( від одного краю до другого),

- довжина від напольного покриття до нижньої частини гачка.

.

ВАЖЛИВО! Незалежно від того, який саме вид карниза ви віддали перевагу, урахуйте, що всі виміри необхідно робити в трьох ракурсах, тобто із трьох різних позицій: по краях і посеридині.

Трапляється так, що всі три параметри мають різні значення. Це значить, що або нерівна стеля в приміщенні (що трапляється досить часто), або неправильно повішений механізм тримання. У першому варіанті виправити вже нічого не вийде й прийде вибрати значення, від якого й будете відштовхуватися, вибираючи довжину штор. У другому випадку можна спробувати виправити ситуацію за допомогою рівня.

Додаткові відомості

Отже, після того, як визначитеся з моделлю виробу,надайте швеї наступну інформацію:

- простінкова висота від вікна до стелі,

- якщо є балкон – ширина дверей,

- висота вікна,

- розмір стіни від підлоги до стелі,

- простінкова ширина від віконця до прилягаючих праворуч і ліворуч,

- ширина віконця,

- параметри виступів підвіконня й радіатора.

Крім того, обов'язково позначте, яким повинна бути довжина від напольного покриття до краю штори (2 див, але замовляють і штори, низ яких лежить на підлозі або навіть піднімається над підвіконням – тут справа смаку).

Якщо бажаєте, щоб на готовому виробі був розріз,уточните, на якому рівні він повинен бути.

Кожний вид карниза ( крім алюмінієвого) вимагає вказівки довжини «гребінця» шторки. Незнайоме слово? На практиці всі набагато простіше. «Гребінець» - це не що інше, як відстань від петельок до верхнього краю фіранки. Розраховуючи його, ураховують розміри карнизних гачків, а також те, чи будуть ці гачки прикритими.

Учитываем модели штор

Є й свої тонкощі щодо різновидів фіранок. Так, наприклад, при наявності люверсів прийде врахувати відстань від карниза до стелі, діаметр самого власника. Вибираючи римські моделі занавесей,визначитеся спершу із кріпленням: стельове, настінне, або віконне. В останньому варіанті варто брати в увагу розміри піднімальних механізмів, атакже можливість відкриття вікна після установки. Зупинимося на цім питанні детальней.

Отже, у випадку установки карниза з «підйомником» у проріз вікна, вимірюємо цей самий проріз (висоту й ширину), причому дуже уважно, щоб не помилитися ні на міліметр. Після цього з отриманих цифр відніміть по 1-1.5 сантиметра. Отримані суми й будуть вашими показниками для выготовлення механізму. В інших випадках (кріплення за проріз, на стіну),навпаки, до отриманих споконвічно двом цифрам необхідно додати по 10-15 смк ширині й по 15-20 див до довжини. У заявці обов'язково вказуються «чисті»розміри прорізу віконця й «готові» (після підсумовування).

Іноді у випадку, якщо частина вікна загороджена меблями,це також варто уточнювати. Від правильних вимірів, а також від гармонічного вибору дизайну штор залежить затишок вашого житла.