Як вибрати карниз?

Як правильно вибрати карниз

Оформляючи своє житло, ми завжди особлива увага приділяємо віконному текстилю. Адже, погодитеся, штори на вікнах здатні кардинально змінити весь загальний вид кімнати, привнести якусь ізюминку в дизайн і стати сьогоденням акцентом в інтер'єрі. Але мало вибрати тюль, потрібно ще продумати, як його повісити. Як правило, для цих цілей використовують усілякі карнизи.

Різновиди

Виявляється, вибрати карниз – не така вже проста справа, особливо через те, що подібні пристосування бувають найрізноманітнішими. Так, вони підрозділяються по типу матеріалу, з якого виготовлені, по способу кріплення, а також по зовнішніх відмінностях.

Щодо матеріалу карнизи бувають:

- дерев'яні,

- металеві,

- пластикові,

- комбіновані.

Кріпляться пристосування або на стіну, або безпосередньо на стелю. Ну, а що стосується зовнішніх ознак, то виробу бувають профільними, круглими, багетними й струнними.

Визначаємо розмір

Отже, ви визначилися зі шторами, вибрали тюль. Залишається підібрати кріплення для них. Щоб карниз прослужив як можна довше, не деформувався й не зіпсувався згодом, його обов'язково потрібно підбирати з обліком того, скільки важать полотна – від цього прямо залежить товщина конструкції.

Важливо! Якщо діаметр власника до 16 мм, знайте, що він підійде тільки для тонкої вуалі, щільні й більш важкі портьєри він просто на просто не витримає! Для середньої ваги вибирайте діаметр не менш 20-25 мм, ну а все, що понад 28 мм – витримає будь-які навантаження!

Криємо діаметра, важливо звернути увагу на довжину. Вона прямо залежить від того, по якому принципу ви збираєтеся оформити вікно. Так, якщо потрібне візуальне розширення прорізу, вибирайте карниз достовірніше. Якщо ж з розміром прорізу всі нормально, можна вибирати кріплення для штор такої ж довжини. Подвійним виріб повинний бути тільки в тому випадку, якщо плануєте повісити тюль і щільну фіранку, потрійним – якщо плануються ламбрекени.

Кожному – своє призначення

Як уже відзначене, власники можуть бути виконані з різних матеріалів. Так, наприклад, круглі найчастіше виготовляють із латуні, яку потім оформляють самим неперевершеним образом. Такі моделі можуть бути виконані в ретро стилі, бувають класичними й навіть дитячими. Крім того:

- Куті вироби вважаються самими довговічними, вони можуть витримувати будь-які вагові навантаження. Однак в інтер'єрі вони будуть виглядати доречно тільки в тому випадку, якщо є ще хоча б кілька кутих виробів.

- Багетні також відрізняються різноманітністю – градируються на прості, стародавні, прованські, креативні. Такі моделі універсальні й можуть мати зовсім різне дизайнерське виконання. Підходять для класичної комбінації штора-тюль.

- Ексклюзивні. Такі конструкції – відмінний вибір для неординарних особистостей, які люблять усе яскраве, гарне й незвичайне. З їхньою допомогою кріпляться римські й французькі штори, оформляються мансардні віконця. До речі, купити їх у вільному продажі неможливо – потрібно тільки замовляти індивідуально.

- Струнні. Ідеальні для легкого тюлю, вуалі.

Правильна комбінація

Карниз повинен бути не тільки гарним, але й ідеально сполучатися зі шторами. Так, приміром, класичний тюль буде чудово виглядати на пластикових або металевих шинах. Т. як. «штанги» із квадратними або круглими перетинами сполучаються з люверсними фіранками. Радіусні або кутові конструкції (які до того ж є дуже гнучкими) підійдуть для прикраси арок, оформлення балдахінів. Піднімальний механізм варто вибрати в тому випадку, якщо мова йде про римські штори.