Висота й розташування штор

Висота й розташування штор

Оформлення віконного прорізу відіграє важливу роль у створенні гармонічного інтер'єру. Крім того, щоб вибрати підходящу тканину, розцвічення й аксесуари, необхідно ще правильно повісити штори й тюль. Для кожного виду текстилю існують свої варіанти кріплення. Давайте розглянемо їх докладніше.
До основних типам фіранок ставляться: рулонні, класичні й римські. Способи навішення в них різні. Суттєво відрізняються і їх розміри. Найпоширенішими вважаються класичні портьєри. Поберіть на замітку, що відстань між верхнім краєм вікна й карнизом повинне бути приблизно 15-20 сантиметрів. У кожному разі карниз необхідно розташовувати посередині між рамою й стелею. Якщо не дотримувати цих правил, конструкція буде виглядати некрасиво. Штори й тюль кріплять за допомогою гачків, зав'язок, кілець і петель. Щоб складки вийшли рівними, розташовуйте крапки кріплення на однакових відстанях, приблизно в 10 сантиметрів. Дуже популярні вшиті в полотно люверси. Для таких гардин використовують трубчасті карнизи. Непоганий варіант це кулиски. Але при такій конструкції фіранки не рекомендується часто розсовувати.



Римские шторы очень красивые и практичные. Они удобные в эксплуатации. Их устанавливают даже внутри оконного проема. При этом их высота должна быть соответствующей параметрам окна. Крепят римские занавески на специальные карнизы. Их можно изготовить под заказ или просто купить в магазине. Первый вариант необходимый, если конструкция имеет нестандартную форму. Вешают полотна на ленты-застежки. Это текстильные элементы, которые пришивают к изнанке занавески. Выступающую часть прибивают к карнизу гвоздями. Можно использовать степлер и прикрепить им тюль. Но нужно учитывать и обратную сторону этого быстрого метода – он портит ткань. А еще, чтобы постирать гардины, их будет сложно снимать.

Рулонні штори й тюль стають усе більш затребуваними. Величезний асортименти й практичні властивості роблять їх настільки популярними. Установлювати можна на віконну стулку, у проріз і навіть на стелю. Перед кріпленням потрібно переконатися, чи досить простору для розгортання таких конструкцій. Висота полотна повинна бути полічена з урахуванням кронштейнів. Крім того важливо визначитися зі стороною керування. Вал обов'язково вирівнюють за допомогою рівня. Текстиль кріплять тільки горизонтально, намотуючи його на смужку зверху вала. Механізм монтажу небагато СКЛАДНИЙ, тому краще звернутися до професіонала, який зробить дану роботу якісно. Існують спрощені способи, але все-таки потрібно керуватися інструкцією й виконувати установку послідовно.


До підвіконня – штора цієї довжини найбільше доречна на кухні або у ванною. Такі штори слід поєднувати з різного роду пІдхватами або власниками для того, щоб вони краще виглядали. При цьому треба врахувати, що такі штори не закривають радіатор опалення, тому треба звернути увагу на його зовнішній вигляд.


Висота штори може бути різної. Варіант до підвіконня забезпечує легке пересування фіранки. Крім того вона збереже гарну форму й не помнеться. Тюль нижче віконного прорізу повинна виступати не більше ніж на 20 сантиметрів. Це забезпечить її естетичний вид. Якщо вибираєте довжину до підлоги, обов'язково дотримуйте зазору мінімум у два сантиметри від нижнього краю полотна. Такий підхід побільшає строк його експлуатації, оскільки воно не буде паскудитися. Варіант, коли штори лежать на підлозі найменш практичний. Але якщо ви його вибрали, то додайте до загальної довжини ще сантиметрів 10-15. А ще використовуйте темні тканини, переважно синтетичні. Такі гардини прийде часто стирати, що сильно впливає на їхню зносостійкість. Купувати натуральні, дорогі матерії буде дуже затратно.