Штори в різних стилях інтер'єру

Ампір. Інтер'єр у стилі ампір – це чіткість форм, строгість, урочистість, велич. Легкі штори із тканин світлих відтінків (кремовий, білий, рожевий) із драпіруванням доповнюються важкими портьєрами з оксамиту, тафти або парчі червоного, синього, зеленого кольору, ламбрекеном з бахромою, а також кистями й стрічками. Французькі штори найбільше яскраво ілюструють цей стиль.

 

Арт деко. Добірність і легкість, етнічні мотиви й геометричні орнаменти, прямі лінії й абстрактні композиції – от риси, характерні для цього стилю. Штори в стилі арт деко можуть бути виконані із тканин різних відтінків – від кольору слонячої кістки до золотаво-коричневого, але може бути присутнім також і чорно-біла гама. Більша роль відведена малюнку, який може бути повторений в оформленні інших елементів інтер'єру.

Ар нуво. Інтер'єр у стилі ар нуво наповнений природними й рослинними мотивами. Цей стиль припускає використання плавних вигнутих силуетів, відсутність прямих ліній і кутів, ніжні, навіть бліді відтінки тканин, такі як ліловий, блакитний, кремовий, ясно-зелений. Штори можуть нагадувати вітражі або мозаїки, і в комбінації з металевим кутим карнизом виглядають особливо ефектно. Тканини переважно вибирати легені, напівпрозорі.

Бароко. Пишність, урочистість, велич – головні складові цього стилю. Штори в стилі бароко виконуються, як правило, з розкішних і дорогих тканин – шовку, жаккарду, оксамиту, з підбивкою, що надає додаткову щільність. Ламбрекени можуть бути досить складних конструкцій, з бахромою, бантами, розетками. З такими шторами чудово виглядають карнизи з імітацією золота, срібла або бронзи.

Готика. Інтер'єр, оформлений у готичному стилі, робить трохи таємниче враження. Штори виконуються із щільних важких тканин – оксамиту, вовни, парчі  насичених багатих відтінків (глибокий синій, винний червоний, малиновий, темно-шоколадний, фіолетовий). Для таких штор прекрасно підійде кутий металевий карниз із більшими й гострими наконечниками. Також штори можна прикрасити кистями, бахромою, різними підхватами з основної або контрастної тканини.

Класицизм – це гармонія у всьому, симетрія, правильні форми. Матеріали повинні бути дорогими й високоякісними, для портьєр використовують такі тканини як щільний шовк, тафта, парча, жаккард. Для гардин переважніше вибрати легкі тканини – вуаль, органзу, кристаллон. Доповнити штори можна класичними ламбрекенами, свагами, краватками, а також бахромою, кистями й шнурами.

Мінімалізм. Основними рисами цього стилю є мінімальне використання елементів декору, простір і комфорт, функціональність, краса й міцність. Штори в мінімалистичному стилі відрізняються відсутністю яких-небудь драпірованих деталей, рівними лініями, простими конструкціями. Найбільш підходящий варіант – римська штора. Тканини переважно вибирати натуральні (льон, бавовна, шовк) або їх імітацію. Домінуючі кольори – сірий, білий, чорний, кремовий, але можна також використовувати і яскраві кольори, що утворюють контрастні комбінації.  

Модерн. Для стилю модерн характерні стильність, елегантність, свідомість інтер'єру. Це плавно вигнуті лінії, пластичні силуети, пастельна палітра (ясно-зелений, блідо-ліловий, блакитний, перлово-рожевий), рослинний орнамент, бабки, птахи, метелики. Штори в стилі модерн можуть бути досить різноманітні – як прямі полотна, зібрані підхопленням, так і асиметричні форми,  прикрашені ламбрекенами, драпіруванням, перекидами. Це можуть бути, наприклад, штори на люверсах або петлях. 

Неокласика. Стиль неокласики має на увазі дотримання класичних пропорцій, використання вишуканої колірної гами, добірність і легкість форм і ліній, прагнення до гармонії, затишку. Колірний розв'язок припускає світлі відтінки – блакитний, золотавий, бежевий, рожевий, жовтий. Тканини для портьєр – щільний шовк або атлас, що дозволяють зробити складне драпірування, для гардин – легкі напівпрозорі тканини. Карнизи, як правило, виконані з дерева й можуть бути прикрашені різьбленням.

Поп-арт. Стиль, для якого характерне використання яскравих і соковитих квітів, які не доповнюють один одного, а контрастують. Інтенсивно використовується пластик, різні прінти, постери. Штори в стилі поп-арт – простих форм, із щільних тканин, що обов'язково повторюють загальну колірну гаму приміщення.

Ренесанс. Стиль, що виник в XV-XVI вв, як наслідування античним зразкам. Йому властива пропорційність, логічність, раціональність, симетрія. Штори виконуються з важких щільних тканин, здатних тримати форму, і декоруються бахромою або кистями, ламбрекени прикрашаються вишивкою золотими нитками, різними стрічками. Колірна гама не припускає контрастні комбінації, відтінки повинні плавно переходити один в інший, можна використовувати як темні й насичені тони, так і м'які світлі. Такі штори чудово виглядають на кутих карнизах з покриттям під золото або бронзу..

Рококо. Стиль вишуканий і витончений, поетичний, розкішний. Відзначений використанням рясного декору, кольору – ніжні пастельні в комбінації з білим, обов'язкові деталі золотого кольору. Штори рококо – м'які, пишні, багатошарові, з витонченими драпіруваннями, складками, оброблені бахромою й стрічками. Ламбрекен є неодмінною деталлю таких штор, при цьому він часто прикрашається багатою вишивкою.

Хай-тек

. Це стиль високих технологій, підкреслено практичний і функціональний. Традиційні предмети декору відсутні, їх заміняють порожні поверхні або конструкції  технічного характеру – металеві кулі, різні мобіли. Штори також відрізняються лаконічністю, простий прямокутною формою, колірна гама обмежена – сріблистий, чорний, білий, блакитний, металеві відтінки. Застосовується також металева фурнітура – люверси, заклепки, тканини використовуються гладкі, або з неявно вираженим малюнком, можливо з лазерним виробленням.

ЕклектикаЕклектика є свого роду мозаїкою з різних стилів, що дозволяє використовувати в інтер'єрі кілька напрямків (звичайно два-три), які об'єднані загальною гармонією, і не суперечать один одному, при цьому в главу кута ставиться комфорт і краса. Штори можуть бути найрізноманітнішими, з різними доповненнями, прикрашені стрічками, стразами, їх можна робити прямими, а можна закріплювати, надаючи певну форму, робити драпірування. Важливо правильно поєднувати колір тканини й колір стін і меблів у кімнаті.

Этно. Стиль этно використовує мотиви й елементи мистецтва інших народів. Африканський стиль – темне дерево, імітація шкір, стилізовані малюнки народів Африки, кольору – коричневий, жовтий, чорний, червоний. Скандинавський стиль – світлі відтінки, прості дерев'яні меблі, натуральні тканини природніх квітів. Японський стиль – розсувні панелі, шовк, бавовна, максимум вільного простору, бамбук, ієрогліфічні малюнки. Для свого інтер'єру ви можете вибрати будь-який стиль, а правильно підібрані деталі зможуть вдало підкреслити його.