Штори в інтерьєрі

Вибрати штори!

 

 

Дуже важливим є правильний підбір штори і тюль в інтер'єр, і не дарма цей етап є завершальний в кінці будь-якого ремонту. Як правило, гардини повністю завершують весь образ і задумку приміщення. Багато дизайнерів, які займаються своєю справою багато років, підходять до такого питання з відповідальністю. Саме цей багатофункціональний елемент декору прикрасить приміщення і зробить потрібний акцент в інтер'єрі. При виборі або пошитті тюль і штор на замовлення слід звернути увагу на: фасон, колір, розмір, фактуру, який матеріал підійде краще все. Розглянемо все по порядку.

Вибір кольору

Як купити штори в інтерьєр

Перш за все, необхідно визначиться з декількома пунктами. Таким чином, вам легше буде підібрати колір.

Штори та тюль повинні поєднуватися зі стінами, елементами декору або меблями.

Вони стануть яскравим акцентом або навпаки нейтральні по відношенню до інтер'єру.

Вони повинні виконувати декоративну або функціональну роль.

Гардін можна підібрати на будь-якому етапі ремонту. Якщо це тільки початок, як правило, підбирається текстиль, колір і фасон, а після шукається необхідні меблі або шпалери. Якщо ви на завершальному етапі, то відштовхуватися коштує від того, що вже зроблено.

Не варто боятися нейтральних фіранок. Як правило, саме вони роблять будинок по справжньому затишними. Відмінно підійдуть в спальню або дитячу, допоможуть розслабитися після важкого дня. До нейтральним можна віднести:

Будь-які відтінки білого і сам він. Відмінно підійде в будь-який інтер'єр.

Бежевий добре доповнює класичний, еклектичний стилі. Його можна поєднувати з золотим, білим і коричневим.

Будь-які тони сірого. Особливо підійде в кімнату, яка виконана в холодних тонах.

Чорний це не завжди яскравий акцент. Його при правильній комбінації можна вважати нейтральним.

Якщо у вас кімната маленьких розмірів, то краще за все поєднувати тканину зі стінами. Таке рішення візуально не розділяє простір на частини. Тим більше такий спосіб підбору штор і тюлі вважається вдалим і безпечним. Гармонія між стінами і тканиною найвдаліший варіант. Не важливо, якого тону предмети у коло.

Який матеріал найкраще вибрати?

Сьогодні на ринку представлений прекрасний асортимент матеріалів. Чи не досвідченому покупцеві складно зробити правильний вибір. Досить запам'ятати, що для штор необхідно вибирати важку, щільну матерію, а для тюля легку і повітряну. Варто шукати спеціально призначену тканину для фіранок. Вона покрита речовиною, яке відштовхує пил і бруд. Також вона повинна бути жаровідпірної, що відбиває або навпаки поглинає світло. Найбільш вдалими вважаються: шифон, органза, вуаль, атлас, шовк, сатин, парча, сатин, бавовна, натуральний льон, оксамит або оббивні тканини.

Як і де недорого купити штори в інтерьєр

На сайті https://gardina.biz.ua ви можете подивитися і вибрати весь перелік вищезазначених тканин, і купити ту, яка найкращим чином впишеться в ваш інтер'єр. У магазині представлений товар за доступними цінами. Можлива доставка за кордоном. А по Україні доставка безкоштовна.

Форми і довжина

Довжину ви визначаєте самі. Все залежить від кімнати. Якщо це кухня то краще короткі, а якщо залу або спальня, то навпаки. Варто пам'ятати, що за допомогою тюля і штор ви можете візуально зробити житлоплощу більше.

З формами все трохи складніше. Тут великий вибір і відштовхуватися необхідно від самої ідеї, задумки. Багатошарові складаються з декількох шарів текстилю. Як правило, це різний вид тканини, тон, можуть бути з малюнком або без. Ламбрекени можуть мати найрізноманітніший розмір і крій. Також застосовують кілька різних видів матерій. В сучасний і стриманий інтер'єр підійдуть рулони. Виконують дві поставлені функції: захищати і прикрашати. Прості в догляді і займають мало місця.

Стиль

Кожному стилю свої штори. Погодьтеся, інтер'єр в стилі мінімалізму ніяк не прикрасять строкаті гардини, а вітальню в стилі кантрі шикарні шовкові або оксамитові портьєри. У всьому важлива гармонія.

Мінімалізм і хай тек це ідеальні стилі для тих, хто не любить надмірностей. Тут все строго і лаконічно. Для такого приміщення потрібно вибирати відповідні шпалери. По-перше, вони повинні бути простого покрою без всяких складочок, рюшиків і зайвої тканини. По-друге, вони повинні бути або однотонні, або поєднувати максимум 2 тони. Виняток становлять японські штори. По-третє, вони повинні гармонійно виглядати в віконному отворі, не бути занадто великими або дуже маленькими.

Бароко. А ось складні конструкції з гардин і важкі тканини це якраз для цього стилю. Тут підійде все, що асоціюється з розкішшю і багатством. Шовку, оксамит, бахрома і т.д. все це властиво бароко.

Маленькі приміщення їх теж можна зарахувати до окремого стилю, так як облагородити їх значно важче, ніж просторі кімнати і на це потрібно більше сил і часу. Для них варто вибирати фіранки з легких тканин світлих тонів. А також короткі кантрі або римські штори. Вони не займатиме багато місця, а світлі тони візуально розширять приміщення, особливо, якщо вибирати холодні відтінки.

Колористика

Вибираючи кольори, ми часто керуємося лише симпатіями і антипатіями до того або іншого відтінку. І часто, в кінці всіх метаморфоз з ремонтом, виходить зовсім не те, чого ми чекали і бажали. А вся причина в тому, що більшість не замислюються про гармонійному поєднанні кольорів і ліплять все підряд. Для того щоб внести в свій будинок симфонію гармонії не обов'язково бути професійним дизайнером, достатньо просто знати кілька простих, але дієвих правил.

Правило №1

Закон двох кольорів. Звичайно, тільки два кольори в інтер'єрі виглядають бідно. Тільки розведення основних кольорів іншими може зробити весь дизайн гармонійним і завершеним. Але закон цей не просто так придумали. Насамперед треба вибрати два основних відтінку. Один повинен бути нейтральним, а інший більш яскравим. Нейтральний буде домінувати, щоб інтер'єр не виглядав надто строкатим і не дратував, а яскравий доповнюватиме нейтральний, щоб кімната не виглядала дуже блідо і нудно. Таким чином, досягається баланс у фарбах.

Наприклад, основний білий, їм покриті стелю і стіни, він домінуючий. Допоміжний фіолетовий. Саме такого кольору будуть тюль і м'які меблі. І цю основу можна доповнити коричневим, наприклад дерев'яною підлогою і твердої меблями. У підсумку, виходить дуже стильна кімната. При бажанні можна додати яскравих акцентів типу оранжевого або зеленого.

Варто пам'ятати один дуже важливий нюанс, тюль завжди підбирається під тон м'яких меблів і є як би її продовженням в дизайні.

Правило №2

Індивідуальний підхід. Якщо ви побачили якісь шикарні штори, які вам сподобалися, але вони явно не вписуються в загальну концепцію квартири, не намагайтеся їх приткнути. У кожного своя квартира і те, що ви побачили в модному журналі, не завжди може підійти саме вам.

Багато що залежить від призначення кімнати. Яскраві, соковиті штори будуть тільки дратувати, якщо повісити їх в спальні. Зате пастельні відтінки впишуться як не можна до речі.

Наприклад, ніжно-блакитні або фісташки кольору шпалери можна відтінити бежевим або білим тюлем.

А для кухні найкраще підійдуть саме яскраві і соковиті фарби. Вони стимулюють активність і заряджають енергією. Наприклад, під помаранчеві шпалери вибрати зелений тюль.

Для ванної кімнати відмінно підійде бірюза. А контрастний чорно-білий інтер'єр взагалі вважається класикою.

Правило №3

Мистецтво світла. При виборі фарб зверніть увагу, на яку сторону виходять вікна. Якщо вони виходять на сонячну сторону, то слід вибирати тюль темного кольору, щоб затемнював кімнату. Якщо ж вікна виходять на тіньову сторону, то вибирайте тюль світлих відтінків.

За допомогою теплих і холодних тонів можна приховати недоліки приміщення і підкреслити достоїнства. Так перші можуть візуально трохи зменшити велику кімнату і додати їй затишку, а другі допоможуть розширити простір маленької кімнати. Але не переборщіть з холодними фарбами, так як вони можуть зробити приміщення похмурим і незатишним.

Ось ми і розкрили головні правила грамотної колористики інтер'єру. І, дотримуючись їх, ви зробите зі свого будинку затишне гніздечко, куди хочеться приходити вечорами. Це, мабуть, все, що необхідно знати для самостійно поєднання фарб. Не бійтеся експериментувати, удача любить сміливих! Купуйте тканини для штор в магазині Гардіна і ваш інтер'єр стане самим унікальним і найкращим.