Римьскі штори

Вибрати штори!

 

 

Як купити римські штори

Сьогодні існує багато різновидів штор. Останнім часом їх функціональні особливості змінилися, відтепер фіранки на вікна вибирають не тільки з урахуванням того, що вони повинні день і ніч виконувати захисні функції (днем захищати від сонця, а вночі від яскравої місяця і вуличних ліхтарів), але і з урахуванням естетичних характеристик . Римські або рулонні штори увібрали всі необхідні якості. Візуально вони схожі на жалюзі оснащені системою шнурів, яка дозволяє вільно збирати тканину вгорі вікна. Такі завіси виглядають ефектно, підійдуть під будь-який інтер'єр і відмінно впишуться в будь-якій кімнаті від кухні до спальні. Примітно, що виготовити завіси римської різновиди нескладно своїми руками.

Історична довідка

Судячи з назви, зрозуміло, що батьківщина цього типу фіранок Італія. Відомо як мінімум три теорії походження вироби, кожна з яких має право на існування. Достовірно відомо, що вік рулонних штор більше 2000 років, проте, вони не втратили своєї популярності та актуальності дотепер.

Як свідчить перша версія, моду на рулонні штори ввели мореплавці, завіси на їх вікнах нагадували прапори величних кораблів і при необхідності легко збиралися. Згідно з іншою теорією ми зобов'язані винаходом організаторам римських боїв гладіаторів - подібні конструкції служили захистом глядачів від сонця. І, нарешті, третя версія свідчить, що римські штори придумали римлянки, коли облаштовували свої будинки.

Як би там не було, а про універсальність римських штор ніхто не береться сперечатися. Конструкція воістину зручна, виріб красиве і служить справжньою окрасою віконних отвір в сучасних будинках по всьому світу.

Переваги та недоліки

Переваг у римських штор на пластикові вікна дійсно багато:

1. Універсальність. Це одне з головних і беззаперечних переваг, адже фіранки підійдуть під будь-який інтер'єр.

2. Сполучуваність. Гармонійно виглядають з будь-яким декором, поєднуються з розсувними шторками, що створює затишок і неперевершений шарм.

3. Різні типи кріплення. Конструкції кріпляться по-різному, їх можна підвісити до стелі, на отвір, на саме вікно.

4. Простота в догляді. Завіси легко зняти, щоб випрати або почистити.

Однак є і деякі недоліки, звичайно, їх значно менше. Найбільший з них ціна. На жаль, стоять рулонні штори не дуже дешево. Але, повірте, вартість повністю виправдана. Що ще? Можливо, комусь здасться недоліком підйомний механізм. Він, як уже зазначалося, схожий з механізмом жалюзі. Тому, щоб відкрити вікно і впустити в кімнату свіже повітря або споглядати нічне місто, доведеться спершу підняти штору.

Класифікація

Класифікуються штори за кількома критеріями. Так, наприклад, виходячи із загальної конструкції, вони бувають:

- Класичні. Найбільш поширений тип. Представлений рівними полотнами, піднімаючись які утворюють правильні горизонтальні складки.

- Безкаркасні. У них відсутні горизонтальні стрижні управління, тому складки після підняття стають безформними і вигнутими, наповнюючи інтер'єр плавними лініями і роблячи його гармонійним.

- Каскадні. Вони утворюють складки, навіть коли відкриті і незалежно від висоти підняття.

Згідно з підіймального механізму, існують такі системи рулонних штор:

- Мотузяні. Полотно може бути різного ступеня прозорості, але матеріали завжди використовуються легкі, щоб управління було можливим мотузками і шнурками.

- роторно-ланцюгові нагадують жалюзі. Механізм в дію приводять за допомогою ланцюжка, повертають вал і роторні балки. Полотна більш щільні.

- Комбіновані об'єднують перші два типи.

- З електроприводом. Відкриваються і закриваються автоматично, в дію приводять за допомогою спеціального пульта.

- Елементарні використовуються рідко, тому що слабкі. Однак конструкція відрізняється доступною вартістю.

Матеріали

Римські штори можуть бути виконані з різних матеріалів. Але найчастіше використовують бавовну, льон, синтетику і сумішеві тканини. Тип тканини варто вибирати в залежності від того, з якою метою використовується конструкція. Так, якщо бажаєте повністю захистити приміщення від сонця, краще застосувати спеціально просочену і оброблену тканину для римських штор, наприклад, блекаут. Якщо ж потрібно просто захистити приміщення від сторонніх поглядів, можна використовувати щось простіше.

Рада. Перед тим як купити тканинні ролети, піднесіть їх до світла і подивіться, як матерія пропускає його, і оцініть, наскільки конструкція відповідає вашим вимогам.

Рулонні конструкції в різних інтер'єрах

Виглядають вони чудово в різних інтер'єрах, але особливо ефектно виглядають, якщо доповнені різноманітним декором. Наприклад, можна повісити щільні фіранки, прикрасити ламбрекенами. Останній варіант особливо хороший для великих приміщень. Якщо ж кімната маленька, виберіть тюль або гардини, підійде органза. Для мінімалізму підійдуть однотонні забарвлення, більш сміливі дизайнерські рішення дозволяють зупинити вибір на полотнах, які прикрашає візерунок. До речі, малюнок може бути найрізноманітнішим, головне, щоб він гармонійно поєднувався з іншими декоративними елементами.

Чудово виглядають римські штори в кімнатах для дітей. Але вибір повинен бути усвідомленим і правильним, бажано, щоб принт був нехитрим, дитячим, а кріплення і підйомний механізм простими.

Напівпрозорі тони ідеальний варіант для спальних кімнат. Вони злегка пропускають світло, при цьому відтворять необхідний для комфортного відпочинку напівтемрява.

І, звичайно, кухня. Тут можна зупинити свій вибір на будь-якій тканині, будь-якому типі штор. Головне, щоб вони відповідали стандартам практичності, адже, як відомо, тут завіси піддаються більш частого забруднення.

Де купити?

Як і де недорого купити римські штори

Найчастіше рулонні штори набувають в готовому вигляді. Готові вироби представлені широким вибором. Щоб вибрати і придбати оптом чи вроздріб виріб недорого, зайдіть в інтернет-магазин римських штор. Тут представлений каталог товарів 2017-2018 з фото, описом і актуальними цінами. Можна вибрати штори будь-якого кольору, фактури, типу. У великому асортименті представлена також і фурнітура для римських штор. Більш того, доставка здійснюється по всій Україні, а це дуже зручно, особливо якщо немає часу ходити по магазинах.

Крім того, можна вибрати відповідний матеріал, фурнітуру і замовити пошиття за індивідуальним ескізом в ательє. Установка конструкції не займе багато сил і часу, вона проста для кожного.

Як зробити?

Зі старих жалюзі

Ще один варіант зшити красиву і ексклюзивну римську шторку самостійно. Це тільки спочатку здається, що ця робота вам не під силу. Насправді ж все дуже просто. Для початку можна подивитися майстер-клас. Потім підготувати все необхідне і приступати до процесу. Інструкція проста і доступна:

1. Вибрати тканину.

2. Підготувати інструменти.

3. Розкроїти.

4. Зшити.

5. Зібрати.

Для роботи будуть потрібні непотрібні горизонтальні жалюзі, полотно (тканина), нитки, клей і інші інструменти для зручності роботи. Якщо старих жалюзі під рукою немає, підійдуть дощечки (потрібні для каркаса), трубочки (за допомогою яких будуть регулюватися штори).

Процес створення зі старих жалюзі нових римських штор виглядає наступним чином. З конструкції зніміть один шнурок, але обов'язково поворотний, а не підйомний. Завчасно визначитеся, скільки складок має бути на вашій шторкою. Як правило, між складками має бути 25-30 сантиметрів. Після цього зніміть непотрібні ламелі, залишивши ті, до яких буде кріпитися тканину (складки).

Полотно готуємо завчасно відрізаємо потрібного розміру шматок, обробляємо краю машинкою (ще краще оверлоком, так вони не будуть кришитися і прослужать набагато довше). Готове полотно загніть по кожній вертикальній стороні на 5 см і добре загладьте складки праскою, а потім прострочіть машинкою. Після цього підготовлену тканину приклейте до каркасу. Важливо починати від верхньої перекладини і не пропустити жодної ламелі. Останній штрих проклейка нижнього карниза. Після цього виріб готовий. Але перед тим, як повісити його на віконце, слід гарненько просушити конструкцію, в іншому випадку вона просто розірветься.

З шпалер

Є й інший спосіб виготовлення. Для цього використовують шпалери. Так-так, ідея здається неймовірною, проте, такі штори виглядають дуже красиво і оригінально, чудово будуть виглядати на балконі і, до речі, вони вважаються міні. А, головне, не вимагають великих матеріальних витрат. Отже, спершу слід заміряти параметри віконця (довжину і ширину), для якого призначаються майбутні саморобні римські штори. До отриманих шляхом вимірювання величин довжини додайте 25%, ширину залишаємо без змін. Далі виконуємо нескладні дії:

1. Вирізаємо з шпалер прямокутник необхідного розміру, стежте, щоб візерунки при цьому не перекошувалися.

2. Складаємо полотно гармошкою зі складками 3-5 см.

3. Знаходимо серединку гармошки і в цьому місці проробляємо отвори за допомогою діркопробивача. Дірочки зі зворотного боку зміцнюємо скотчем, після чого знову робить отвори скотчем.

4. У просвіт, що вийшов в результаті, заводимо шнурок або стрічку, розправляємо шторку, знаходимо довжину мотузки, фіксуємо верхній кінець вузликом.

5. По всій ширині верхньої шторки приклеюємо двосторонній скотч, що додатково зафіксує шнур. Зліва в самому низу по нижній смужці приклеюємо шматочок трохи менше половинки, щоб можна було штору декорувати.

Низ такої імпровізованої штори оформляються у вигляді павиного хвоста. Для цього потрібно склеїти п'ять останніх складок між собою і закріпити двостороннім скотчем. Шнур виводиться по тильній стороні, зайве відрізається. На шнур надаватися фіксатор з одним отвором. Для підняття шторки досить фіксатор потягнути вгору, а для того, щоб опустити вниз. До речі, кінчик шнурочки теж можна оригінально декорувати, наприклад, бантиком або бусинкою.