Як вибрати й установити карниз для штор?
Як вибрати й
установити карниз для штор?
Оформлення
віконного прорізу – це ціле мистецтво. Існує безліч варіантів його дизайну. Вони
залежать не тільки від виду тканини, але й від використовуваних аксесуарів. Це
можуть бути підхвати, стрічки, ламбрекени та інше. Важлива роль приділяється
карнизам. На них чіпляють фіранки за допомогою колечок, зав'язок і петель.
Карниз є основою
практично кожного декору вікна. Його монтують на стіну або стеля. Він може бути
частиною композиції або ж просто технічним елементом. У першому варіанті його
роблять яскравим і помітним. Відмінно виглядають конструкції у формі труби з гарними
гострими наконечниками. У другому випадку використовують непримітні струни, які
ховають за молдингом або панеллю. Карнизи роблять із металу, дерева або пластику.
Традиційна форма кругла. Але в сучасних інтер'єрах усе частіше використовують
моделі із прямокутним і квадратним перетином. Штори й тюль можна кріпити просто
на раму за допомогою стрічки або тонкого прута. Це відмінний розв'язок для
фіранок «кафе», які вішають на кухні. А от для французьких або римських моделей
необхідні спеціальні механізми з функцією складання полотна.
Дуже важливо
правильно повісити штори й тюль. А якщо ні, то вони будуть виглядати невдало. Гарне
драпірування вийде, якщо кріплення розташувати на однаковій відстані. Оптимально
- це 10 або 15 сантиметрів. Розмітка вже може бути, якщо купувати готовий
комплект фіранок. У принципі її не складно зробити й самостійно. Зверніть
увагу, що тканина може провисати. Щоб уникнути цього, подбайте про достатню кількість
люверсів, зав'язок, кліпс, петель і інших крапок кріплення.
Як вибрати й установити карниз для штор?
Оформлення віконного прорізу – це ціле мистецтво. Існує безліч варіантів його дизайну. Вони залежать не тільки від виду тканини, але й від використовуваних аксесуарів. Це можуть бути підхвати, стрічки, ламбрекени та інше. Важлива роль приділяється карнизам. На них чіпляють фіранки за допомогою колечок, зав'язок і петель.Карниз є основою практично кожного декору вікна. Його монтують на стіну або стеля. Він може бути частиною композиції або ж просто технічним елементом. У першому варіанті його роблять яскравим і помітним. Відмінно виглядають конструкції у формі труби з гарними гострими наконечниками. У другому випадку використовують непримітні струни, які ховають за молдингом або панеллю. Карнизи роблять із металу, дерева або пластику. Традиційна форма кругла. Але в сучасних інтер'єрах усе частіше використовують моделі із прямокутним і квадратним перетином. Штори й тюль можна кріпити просто на раму за допомогою стрічки або тонкого прута. Це відмінний розв'язок для фіранок «кафе», які вішають на кухні. А от для французьких або римських моделей необхідні спеціальні механізми з функцією складання полотна.
Дуже важливо правильно повісити штори й тюль. А якщо ні, то вони будуть виглядати невдало. Гарне драпірування вийде, якщо кріплення розташувати на однаковій відстані. Оптимально - це 10 або 15 сантиметрів. Розмітка вже може бути, якщо купувати готовий комплект фіранок. У принципі її не складно зробити й самостійно. Зверніть увагу, що тканина може провисати. Щоб уникнути цього, подбайте про достатню кількість люверсів, зав'язок, кліпс, петель і інших крапок кріплення.
Оформляти вікно потрібно акуратно. Мало покладатися тільки на свій смак. Необхідно ще дотримувати стилістики приміщення й рекомендації фахівців. Варіанти використання фіранок можуть бути традиційними або оригінальними. Класичний розв'язок завжди в моді. Воно припускає однотонний тюль і темніше по відтінкові штори. А якщо прагнете якийсь цікавий образ, те його можна створити, застосовуючи гру тканин і розцвічень, складні форми й рясні драпірування. Оригінально поєднувати два полотна, які різні по яскравості на кілька тонів. Стильно виглядають такі кольори як синій, фіолетовий, смарагдовий і червоний і їхні палітри. У сучасних інтер'єрах можна побачити тюль і штори в асиметричних і багатошарових інтерпретаціях. Такі варіанти виглядають досить ефектно й незвичайно. Урочистості приміщенню додасть переливчасте полотно із сяючими вставками. У моді металеві блискучі орнаменти. Таке оформлення вікна краще використовувати для більших світлих залів. У просторій кімнаті рекомендується вішати білі напівпрозорі полотна. Вони створюють ефект додаткової освітленості й підкреслюють загальний дизайн. Актуальні всілякі експерименти з формою виробу. Самої популярної вважається аркова. Вона буде цікаво виглядати навіть в однотонному простому варіанті. У якості прикрас застосовують штучні перли, стеклярус, нитки бісеру, стрічки, квіти й інші аксесуари. Невелика рада: яскравий, помітний тюль повинен бути як самостійний елемент. Його краще залишити без додаткових деталей.
Який би варіант декору ви не вибрали, головна мета – це створення гармонічного образа. При цьому варто звернути увагу й на якість матеріалів. Просто гарні тюль і карниз можуть бути недовговічними. У такому випадку їх прийде незабаром міняти. Подбайте про якість і практичній стороні виробів. У гармонічному інтер'єрі важливо дотримувати всіх деталей.